Комунальна установа "Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді"

Краєзнавство

На думку великого ученого, академіка, краєзнавця Д.С.Лихачова, «культура, як рослина: у неї не лише гілки, але і корені. Надзвичайно важливо, щоб зростання розпочиналося саме з коренів". Для кожної людини важливо знати своє коріння, свою історію. Усі ми є частиною історії. Адже історію творять люди. Своїми славними справами, своїми ратними подвигами. І ми віримо, що саме діти, своїми досягненнями напишуть нові сторінки історії нашої країни. Можливо, їхні імена будуть вписані в ці сторінки золотими літерами.

Краєзнавство – наука, яка має свою давню історію. У цій історії були періоди відродження і періоди забуття.

Краєзнавство – наука багатогранна. Вона учить цінувати природу і історичну спадщину, дивуватися з усього незвичайного, робити свої наукові відкриття, прищеплює смак до пошукової і дослідницької діяльності.

Краєзнавство, як історична дисципліна, несе в собі потужний заряд патріотичного виховання. Саме тому наш Центр туризму, краєзнавства, спорту і екскурсій молоді понад 20 років займається краєзнавством. Результатом цієї копіткої і пізнавальної роботи гуртківців і їх педагогів стало створення зали народознавства, зали історії міста і краю, де зібрані воістину унікальні експонати.

Краєзнавство дає розуміння невід'ємності долі міста від долі нашої країни України. Краєзнавство вивчає людей великих і простих, події загальні й свої місцеві.

Краєзнавство – це єднальна нитка часу. Багато подій, імена – все, що зовсім нещодавно здавалося забутим, безвісним, канули в Лету, возз'єднується з сучасністю, говорить мудро і просто. І допомагає цьому краєзнавство.