Комунальна установа "Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді"


запомнить

 

Туризм

     

 

       Туризм – це чи не єдиний вид діяльності, який вчить спілкуванню в колективі. Зрештою, це – найкращий спосіб виховання молоді.
       Не дарма говорить народна мудрість: щоб пізнати людину, треба з ним пуд солі з'їсти. Щоб краще зрозуміти один одного, достатньо створити нестандартні умови, наприклад, піти на прогулянку в ліс, а ще краще – на кілька днів. І все стане на своє місце. В урбанізованому суспільстві ми відриваємося від живої природи, забуваючи, що ми і самі є частиною природи. А повернення до природної стихії найкраще розкриває душу кожної людини. І хороше, і погане – все лежить на поверхні.
Одним із способів спілкування з природою і одночасно виховання є організація туристських походів, експедицій, екскурсій, наметових таборів.
       У чому ж полягає актуальність організації туристських походів сьогодні?
       Похід – це зовсім інший світ. Світ, в якому немає глобальних проблем цивілізації, гнітючого шуму міста, батьків, які завжди піклуються про тебе, невивчених уроків. Це відволікання від рутинної повсякденності. Тут ми залишаємося сам на сам з природою і відчуваємо себе вільними.
       Похід – це місце, де ми можемо реалізувати свої можливості, випробувати себе, навчитися жити в польових умовах, готувати їжу на багатті, долати труднощі. Тут відкривається унікальна можливість самоствердитися, проявити відповідальність, самостійність. Нас лякає важкий рюкзак, довгий перехід і погана погода? Все це нісенітниця, адже тільки випробувавши себе, подолавши труднощі, можна дійсно пишатися самим собою.
       Похід –  це романтика. Тут, спостерігаючи вночі за мерехтінням зірок і слухаючи, як співають цвіркуни, ми подумки відлітаємо у далеке-далеке, тільки одним нам відоме місце. Тут, зустрічаючи світанок, радіємо початку нового дня, який сповнений несподіванок. Саме тут ми робимо для себе безліч нових відкриттів.
       Тільки в поході можна отримати величезний внутрішній заряд позитивної енергії. Тільки тут можна випробувати радісні переживання і задоволення після чергової перешкоди, подоланої разом з друзями. Тільки після походу нас переповнюють емоції, яскраві, захоплюючі, незабутні враження, якими ми ділимося з близькими, заражаючи їх своєю радістю.